A logisztikai és szállítási iparág egyre inkább a mobil- és az automatikus azonosítástechnikai eszközökre hagyatkozik a költségek csökkentése és a megnövelt termelékenység biztosítása érdekében. A maximális ügyfélkiszolgálás eléréséhez egyértelmű a cél: a megfelelő terméket, megfelelő mennyiségben és minőségben és megfelelő időben kell átadni a vevőnek. A lenti ábrán a logisztikai környezetbe szánt megoldásainkat mutatjuk be, melyek között megtalálhatóak az azonosítástechnikai eszközök és kellékanyagok, RFID és vonalkód alapú rendszer megoldások és szolgáltatások is.
Kattintson a képen elhelyezett ikonokra és tájékozódjon sikeres projektjeinkről, eszközeinkről, szolgáltatásainkról!
Automata csomagszortírozó és térfogatmérő megoldás
Egy futárszolgálat hatékony működéséhez elengedhetetlen, hogy a csomagokat azonosítsák és szelektálják, hogy azok a megfelelő járatra kerüljenek. A járattervezés optimalizálásának illetve a jármű kapacitás maximális kihasználásának érdekében további információk begyűjtése volt szükséges a csomagok méreteiről illetve súlyáról. A hely és az idő jobb kihasználása alacsonyabb költségszintet eredményez az egyes járatokra nézve, így az egész rendszer áteresztőképessége és hatékonysága nő. A feladatot régebben manuálisan, kézi munkaerővel végezték, így a szalag áteresztőképességét több tényező is hátráltatta. A hatékonyság növelése egyértelműen az automatizálásban rejlett.
Megoldandó problémák
A feladat megoldás nehézsége a dobozok igen eltérő méretében, valamint az előállított kódok minőségbeli problémáiban rejlett. Az alkalmazott kódok igen eltérő minőségben és eltérő nyomtatási eljárással készülnek az egyes ügyfeleknél. Az első és talán legfontosabb feladat az volt, hogy olyan kódot alkalmazzanak, ami ezeknek a hibáknak jobban ellenáll, jól tűri a különböző torzulásokat, és az ügyfeleknél lévő igen változatos nyomtatókon is nagyobb biztonsággal állíthatóak elő. A korábban és rendszerint az ügyfelek saját nyomtatóin előállított egy dimenziós vonalkódok az előzetes felmérés során átestek egy dedikált kódminőség ellenőrzésen, ahol számos hibára derült fény a kód minőségével kapcsolatban. Ilyen hiba például a nyugalmi mezők hiánya, kontraszt probléma, minimális magasság hiánya és különböző torzulások.
Egy automatikus olvasókapu hatékonyságának viszont egyik alapja, hogy az alkalmazott kód minősége egy adott intervallumon belül legyen, amit az előzetesen felmért külső környezetben egyszerűen óriási befektetés és energia árán lehetett volna biztosítani, így új megoldást és megfelelő vonalkódot kellett találni. A választás kézenfekvően a Datamatrix kódra esett, ami jól viseli a torzulást, irány független, tehát bármilyen oldaláról olvasható, és kevésbé érzékeny az előállításnál előforduló tipikus problémákkal szemben.
A következő kihívást a szállítandó dobozok teljesen különböző mérete jelentette, hiszen a csomagok között előfordul a DVD méretű csomagtól kezdve egészen a 60 cm magasságig gyakorlatilag bármilyen méret, valamint a szállítószalag szélessége, ami jelen esetben 90 cm-t jelentett. Az ekkora mélységélességet kevés ipari vonalkódolvasó képes lekezelni. Az olvasónak, habár nagy látótere van, de lesznek holt terei, mivel a konvejor minden szegletét nem lehet ugyanúgy bevilágítani, illetve ugyanazzal a fókusszal éles képet készíteni, így meg kellett keresni azt a beállítást, ahol a legnagyobb mélység élesség találkozik a legnagyobb leolvasható területtel.
A megoldás
A kiválasztott minőségi fix olvasó viszont megfelelő méretű vonalkódok alkalmazása esetén képes áthidalni ezeket az értékeket. A felsőkategóriás ipari 2D vonalkódolvasó, melynél másodpercenként 15 alkalommal 5 millió pixel dolgozik az olvasáson, ezáltal rengeteg olyan alkalmazási területen bevethető, ahol más 2D olvasók nem, legyen szó automatizált vagy manuális ipari környezetről. Jelenleg két darab olvasóval oldják meg a csomagszállító vállalkozásnál a kitűzött feladatot. Az egyik olvasó oldalról, míg a másik felülről olvassa dobozokon a kódot, mindezt 0,8 méter/sec szalagsebesség mellett. Jelen esetben két vonalkódolvasóval két oldalról figyelik a kódokat, de a rendszer képes fogadni további olvasókat is, például a három oldalról való szkenneléshez.
A szalag mellett elhelyezett két szenzor egyike indítja az olvasást, így a Master-Slave üzemmódban működő olvasók bármelyikéről jön adat, az azonnal bekerül a rendszerbe, a másik szenzor a doboz elhaladásakor lezárja az olvasási ciklust – és amennyiben nem sikerült leolvasni a kódot a megadott időintervallumon belül, úgy hibaüzenet küldésére kerül sor és a doboz egy külön pályára terelődik.
Az olvasórendszer további eleme egy térfogatmérő is, ami a szállítószalagra felkerülő dobozok méreteiről ad információt a rendszernek, ami így a vonalkód olvasóval, valamint a szalagba épített mérlegről származó súlyadatokkal együtt minden szükséges adatot összegyűjt a csomagokról és küldi a szortírozó rendszernek, ami a kód alapján – a megfelelő pályára – járatra tereli a dobozt.
Raklap és csomagolásellenőrzés RFID technológiával
Napjainkban a multinacionális cégek egyre nagyobb, nehezebben teljesíthető követelményeket támasztanak a beszállítóikkal szemben. Ezen követelmények közé tartozik többek között a megfelelő termék szállítása, megfelelő minőségben és megfelelő időben, valamint a rendelésnek megfelelő mennyiségben.
Cégünk számos RFID technológiával kapcsolatos alkalmazást készített már a megrendelők megelégedésére. Az RFID egy olyan automatikus azonosítási és adatgyűjtési technológia, amely rádióhullámok segítségével adja át azt az információt egy író/olvasó eszköznek, amely jellemzi az azonosító bélyeggel ellátott tárgyat. Ez lehet cikkszámtól kezdve fuvarszámon keresztül, hűtési előírásig sok minden. Ez leginkább egyedi azonosító, az olvasó ezt adja vissza, mint leolvasott érték. Akár több száz egyedi azonosító biztonságos és megbízható leolvasása mellett további előnye, hogy a műveletek során nem szükséges optikai rálátás vagy fizikai érintkezés.
A kereskedelemben általában az alábbi céllal használhatnak azonosító bélyeget: hatékonyság növelése, raktárkészlet átláthatósága, a folyamatok biztonságosabbá tétele, a minőség biztosítása és a költségek racionalizálása.
Multinacionális cégnek beszállító, budapesti partnerünk keresett meg bennünket azzal, hogy segítsünk neki a bevezetőben említett követelményeknek még jobban megfelelni.
Az ügyfél számára az RFID technológia felhasználásával tudtuk megoldani a feladatot, hogy a megfelelő termék, megfelelő mennyiségben és minőségben álljon rendelkezésre a szállítás teljesítésére.
A műanyagipari termékeket gyártó vállalat az egységrakomány képzés során először hullámpapír lemez dobozba csomagolja termékeit (egyszerre többet), majd ezen dobozokból képez raklapot, amely raklapokat utána egy fóliázó géppel csomagol. A multinacionális vállalt elvárásai szerint, már a fejlesztés előtt is minden terméket RFID címkével jelöltek meg. Az esetenként előforduló probléma a raklapok inhomogenitása és a nem teljes raklapmennyiséggel való kiszállítása volt. Tehát a feladat egy RFID technológiát alkalmazó raklap- és csomagellenőrző rendszer tervezése, kiépítése volt. A rendszer feladata, a dobozokból felépülő raklapok cikkszám és darabszám szerinti ellenőrzése.
Cégünk RFID laborjában, valamint a helyszínen végzett mérések és tesztek alapján alakult ki a végső technológiai megoldás, amely egy fixen telepített RFID olvasót és hozzá tartozó antennákat tartalmazott a csomagológép közelében meghatározott pozíción. Egy raklapon akár 256 darab termék és ezáltal 256 darab RFID bélyeg is lehetett, melyből mindet maradéktalanul regisztrálni kellett, ezért elegendő időre, valamint a raklap mozgatására is szükség volt a hibamentes olvasáshoz, hiszen hibás olvasás esetén téves riasztás érkezett volna hiányos raklapról. Olvasás közben a számítógép monitor színtónusa sárga, sikeres ellenőrzés végeztével zöld, valamint sikertelen ellenőrzés esetén a kijelző alapszíne pirosra vált.
A csomagolási és kiszállítási folyamatban nem jelenthetett plusz időt az ellenőrzés. Ezért esett a fóliázóra a választás, hiszen így a mozgás (raklap forog) és az idő (fóliázási idő alatti olvasás) feltétel is teljesült. Az alkalmazást egy, a Vonalkód Rendszerház Kft. által fejlesztett nagyszámú bélyegek olvasására optimalizált szoftver vezérelte, amely a beolvasott RFID bélyeg adatok alapján kiértékelte a raklap mennyiségét és megvizsgálta annak homogenitását. A rendszerben minden előforduló cikkhez törzsadat szinten meg kellett adni, hogy hány darab termékből áll a teljes raklap, a rendszer ezen adat alapján dolgozik. A rendszer az olvasás közben ellenőrzi a leolvasott RFID bélyegek alapján a raklap homogenitását illetve a törzsadatként elmentett mennyiségi egységek alapján a raklapon lévő termékek darabszámát.
A rendszer fontosságának megléte, már a telepítés során bebizonyosodott, hiszen a tesztelésre előkészített raklapok közül is sikerült, nem megfelelő mennyiségűt kiszűrni. A partnerünk 2014. december óta használja hibamentesen az elkészült rendszert.
Logisztika – RFID
RFID eszközök
Mindazon fejlesztéseknél, ahol egyedi megoldások kidolgozására van szükség, a megfelelő hátteret saját RFID- és alkalmazástechnikai laborunk adja. RFID eszközeink között megtalálhatóak tag-ek, antennák, kapuk, nyomtatók, olvasók.
Az üzleti mobilitás összetettsége napról napra növekszik. Egyre több az irodán kívüli dolgozó kolléga és a használt eszköztípus; a márkák, modellek és operációs rendszerek sokfélesége megköveteli a vállalat mobileszközeinek felügyeletét és biztonságossá tételét. A változások követése érdekében a vállalatoknak olyan professzionális vállalati mobileszköz-felügyeleti megoldásra van szüksége, amely mindezt támogatja.
ONE platform — mindent összekapcsol
A SOTI ONE olyan innovatív platform, amely csökkenti az üzletileg kritikus mobilitás költségét, összetettségét és állásidejét. Lehetővé teszi az integrált megoldásokat, amelyek gyorsabban építik az appokat, és a mobil készülékek és IoT végpontok védelmét és kezelését is.
A SOTI MobiControl könnyűvé teszi a mobilitás menedzselést. Egyszerűsíti a különböző gyártótól származó, több forma-tényezőjű és több operációs készülékek védelmét és menedzselését mindezt egyetlen, könnyen használható interfészen keresztül.
A MobiControl megszünteti a több operációs rendszeres, több gyártós és többcélú mobil üzleti hálózatok felügyeletének összetettségét. Olyan teljes körű MDM (Mobile Device Management) és EMM (Enterprise Mobil Managment) megoldás, amely egyetlen felügyeleti konzolról kezeli a mobileszközöket, alkalmazásokat, tartalmakat és biztonsági beállításokat.
A gyártó által legmagasabb szinten képzett kollegáink naprakész ismereteikkel – akár személyes szaktanácsadás keretein belül is – mindig a legmegfelelőbb megoldást keresik a felmerülő mobil eszköz menedzsment feladatokra. Tapasztaltunk van pár darabos eszköz felügyeletét ellátó rendszer telepítésén át egészen a fokozott biztonságú több ezer eszközt tartalmazó rendszer bevezetéséig.
MDM / EMM Rendszerekhez kapcsolódó szolgáltatások
- Kis- és nagyvállalati környezetbe való teljeskörű rendszer implementálás az ügyfél oldali igényeknek megfelelően.
- A rendszer hálózati kapcsolat igényeinek megfelelő alkalmazása az ügyfél oldali IT infrastruktúrába.
- Igény esetén multiszerver környezet létrehozása és konfigurálása.
- Részletes bevezetési, üzemeltetési dokumentációk létrehozása
- A rendszerben kezelt mobil eszközök menedzselt funkcióinak testreszabása az egyedi ügyfél oldali igényeknek megfelelően
Főbb Integrációs lehetőségek:
- Active Directory integráció (LDAP)
- Tanusítvány hatóság integráció (ADCS)
- Vállalati tartalomszolgáltatókkal való integráció
- Levelező szerver kezelésének itegrációja
- A rendszer elérhető REST API integrációja bármely más rendszerekkel
Rendszerek támogatása
A támogatás keretében biztosítjuk a szakképzett támogatói rendelkezésre állást, közvetlen gyártói kapcsolattal. A támogatás fontos része a folyamatos és személyes kapcsolattartás az ügyfél oldali IT képviselőkkel. A folyamatosan biztosított igényfelméréssel és tanácsadással igyekszünk minden lehetséges üzleti igényt kielégíteni.
Rendszerekhez kapcsolódó oktatás
- Kulcsfelhasználók oktatása
- Általános felhasználói oktatás a végfelhasználói lehetőségekre fókuszálva, mely rövid áttekintést is ad a rendszer általános működésére is.
- HelpDesk technikusok oktatása
- Kiemelt technikusi oktatás, mely bemutatja a távoli segítségnyújtáshoz szükséges minden ismeretet a rendszer WebConsole kezelőfelületén – illetve kitér a végfelhasználói lehetőségekre a kiterjedtebb ismeretek érdekében
- Rendszeradminisztrátori oktatás
- Átfogó oktatás a rendszer teljes működéséről, mely magában foglalja a végfelhasználói, a támogató technikusi folyamatokon kívül a globális rendszeradminisztrációs beállításokat is. A rendszeradminisztrátori tudás elsajátításával lehetőség nyílik a rendszer önálló általános üzemeltetésére.
Kapcsolódó termékcsoportok
Kapcsolódó megoldások
A kényelmesebb ügyfélkiszolgálás érdekében, 2020.07.01-től bevezetjük az online szervizigény bejelentő rendszerünket (RMA regisztráció).
A fejlesztésnek köszönhetően:
- kollégáink minden esetben felkészülten várják a meghibásodott eszközöket,
- illetve a szervizelés ideje alatt bármikor tájékozódhat a javítás státuszáról, a javítandó eszközhöz rendelt RMA szám alapján.
Amennyiben igénybe kívánja venni szervizszolgáltatásunkat, kérjük, a javítandó eszköz elküldése előtt minden esetben töltse ki a szervizigény bejelentő űrlapot!
A kitöltéséhez szüksége lesz az eszköz gyártmányára (part number) és gyári számára (serial number)!
Az űrlap kitöltése után egy visszaigazoló emailben elküldjük Önnek a szervizbejelentő számot (RMA). Az RMA számot lehetőség szerint mindig jól látható helyen tüntesse fel a beküldendő készülék dobozán!
Az eszközök szervizbe juttatására minden esetben futárszolgálatok igénybevétele javasolt. Személyes átvételre továbbra sincs lehetőség.
a
Karbantartási szerződések
Karbantartási szerződésre, ahogy korábban is, kizárólag vonalkódnyomtatók esetében van lehetőség. Előzetesen egyeztetett időpontban, a helyszínen egy személyes állapotfelmérés után, a típusok és az eszközök állapota alapján állítjuk össze a karbantartási feltételekre vonatkozó ajánlatunkat.
a
Szervizelési feltételek saját szervizünkben
- Zebra és Godex nyomtatók esetében a garanciális és garancián túli (kereskedelmi forgalomban lévő) eszközök javítása a saját szervizünkben történik. Amennyiben a javításhoz szükséges alkatrész raktárban/ készleten van, akkor az átlagos javítási idő 2-3 hét, amennyiben az alkatrészt meg kell rendelni, akkor a javítás ideje 5-7 hét. A kifutott, end-of-sale eszközök javítására egyedi ajánlatot és kondíciókat tudunk adni, az alkatrész beszerzési lehetőségek függvényében.
- Honeywell (Datamax, Intermec) nyomtatók esetében az alkatrész beszerzés bizonytalan, ezért a teljes javítási időre nem tudunk konkrét határidőt mondani. Megrendelésük esetén a javításhoz szükséges alkatrészt beszerezzük, és az alkatrész beérkezésétől számított 1 héten belül vállaljuk a hibás eszköz javítását.
- CipherLab, M3, IEI stb. kínai, tajvani, koreai (Távol-Keleti) gyártók esetében csak eseti javítást vállalunk. Ezeknél a javításoknál lényeges információ, hogy az alkatrészek beszerzési költsége megnövekedhet a magas szállítási költségek miatt.
Az eszköz javítása akkor kezdődik, amikor Ön e-mail-ben megerősíti a javítás megrendelését, a kapott árajánlat számának feltüntetésével. Megrendelés esetén kérjük, ellenőrizze, hogy az ajánlatban szereplő ügyfél adatok megegyeznek-e a számlázási adatokkal! (név, cím, adószám) Ajánlatunk a kiállítástól számított 15 napig érvényes.
a
Szervizelési feltételek gyártói szervizben
Zebra és Godex nyomtatók kivételével minden esetben gyártói szervizben történik a garanciális javítás: egyéb nyomtatók, kézi szkennerek, adatgyűjtők PDA-k stb. Abban az esetben, ha rajtunk keresztül történik a javíttatás, a kiszállítási díj – gyártói szervizbe juttatás költsége – a vevőt terheli, mi csak adminisztrációs feladatot látunk el.
CipherLab esetében a francia gyártói szervizbe, M3 esetében pedig németországi szervizbe tudjuk küldeni az eszközöket javításra. IEI esetében nem tudunk európai gyártói szerviz megoldást.
A gyári szervizben történő javítások átfutási ideje átlagosan 3-4 hét. Abban az esetben, ha az eszközt a gyári szervizbe kell küldeni javításra, akkor számolni kell vele, hogy már az ajánlatadásnak is költsége lesz a vevő számára:
1, az eszközt ki kell küldeni a gyártói szervizbe (kiszállítási díj)
2, ki kell fizetni az ottani bevizsgálási díjat akkor is, ha nem kérik a javítást!
Az eszköz javítása akkor kezdődik, amikor Ön e-mail-ben megerősíti a javítás megrendelését, a kapott árajánlat számának feltüntetésével. Megrendelés esetén kérjük, ellenőrizze, hogy az ajánlatban szereplő ügyfél adatok megegyeznek-e a számlázási adatokkal! (név, cím, adószám) Ajánlatunk a kiállítástól számított 15 napig érvényes.
Köszönjük együttműködésüket!
Kapcsolódó termékcsoportok
Kapcsolódó megoldások
Logisztika – adatgyűjtő
Adatgyűjtő
Az adatgyűjtők Windows vagy Android operációs rendszerrel, 1D/2D Area imager kódolvasóval rendelhetők. Válassza ki az Önnek megfelelő eszközt és kérjen ajánlatot kollégánktól!
Készáru kezelése LOG4Pro rendszerrel
A termelés utolsó lépéseként a végellenőrzésen sikerrel átesett, majd csomagolásra került termékek készre jelentését végzi a LOG4Pro rendszer. Igény szerint a kapcsolódó vállalatirányítási rendszer számára részletes adatokat ad át a késztermékekről, azok különböző szintű logisztikai egységeiről (egyedi csomagolás, gyűjtő karton, raklap). Vezérli a csomagolás folyamatát, valamint a csomagolási egységek szabványos, (pl. VDA, AIAG, GM, Odette vonatkozó szabványok) vagy speciális vevői előírás szerinti azonosítókkal (vonalkód, RFID) való ellátását. Az azonosítóval való ellátás után a kiszállítás előtti tárolás, majd a szállítási tervek alapján a szállítmány előkészítés, végső felülvizsgálat, majd a rakodás mobil adatbeviteli eszközökkel támogatott vezérlése szintén a készáru modul feladatkörébe tartozik. A nyomtatott és elektronikus szállítási bizonylatok elkészítéséhez az adatokat az ERP rendszer számára a LOG4Pro biztosítja.
A készáru kezelési modul funkciói:
- vevő specifikus termékcsomagolás vezérlése;
- csomagolási egységek tárolása,
- logisztikai egységek minőségi státuszának kezelése
- a rework (gyártásba visszahívás) kezelése, a termékek követése (traceability) a folyamatban egyaránt része a rendszernek.
A szállítmány kezelés a készáru raktárban található termékek kiszállításra való előkészítését, szállítmányokba való szervezését segíti az alábbi funkciók megvalósításával:
- szállítási egységek képzése, majd szállítmányhoz rendelése,
- a szállítmányok összeállítása,
- a rakodás vezérlése,
- dokkaudit elvégzése;
- szállítási dokumentációk elkészítése, vagy adatszolgáltatás ezek elkészítéséhez.
A folyamat lépései:
Készáru bevétel: A gyártásból érkező futószalagon beérkezik a késztermék logisztikai egysége, melynek egyedi azonosítóját az átadó ablakhoz szerelt RFID kapu leolvassa, adatait a termelés logisztikai rendszernek elküldi. Az átadási információk rögzítésre kerülnek a késztermék kartonján. A késztermékek szállítási egységeit szükség szerint állítják össze. A szállítási egységeket, ha kell, ellátják további szabványos azonosítóval, majd a készáru modul betárolási algoritmusa által meghatározott raktárhelyre viszik. Amikor a raktárhelyre helyezés megtörténik, a rendszer újabb információt kap arról, hogy a művelet befejeződött.
Szállítmánykezelés, összeállítás, kiszállítás: A LOG4Pro készáru kezelési modulja szállítmány összeállításra utasítást és információt küld a raktári mobil adatgyűjtőn keresztül. A kezelő összegyűjti a szállítási listában megjelölt szállítási egységeket, mindegyik azonosítóját egyesével leolvassa, hogy a gyártási rendszer információt kapjon a fizikai mozgásokról. A készáru raktárból a kért szállítási egységeket egy RFID kapun áthaladva viszik ki. Az RFID kapu olvassa az azonosítókat és jelzi a rendszernek, hogy mely termékek kerültek ki a raktárból.
Logisztika – vonalkód olvasó
Vonalkód olvasó
Az olvasók egyedülálló vonalkód beolvasási teljesítményt nyújt, rossz minőségű vagy sérült vonalkódokon esetében is, legyen akár 1D, 2D vagy DPM kód. Válassza ki az Önnek megfelelő eszközt és kérjen ajánlatot kollégánktól!
Logisztika – vonalkód nyomtató
Vonalkód nyomtató
Ajánljuk a termékeket gyártósorok mellé,ahol nagy igénybevételnek van kitéve a nyomtató, raktárakba, disztribúciós központokba|ahol a folyamatos használat alapelvárás. Válassza ki az Önnek megfelelő eszközt és kérjen ajánlatot kollégánktól!
Tűt a szénakazalban – RTLS megoldással
Folyamatosan nő az igény a logisztikai folyamatok automatizálására, mikor az egységek mozgatását és követését megpróbáljuk teljesen automatizálni. Egyre több partnerünk tér át a kizárólag vonalkód alapú megoldásainkról a vegyes, vonalkód és RFID alapú megoldásainkra.
A kialakított ellenőrzési pontokon, kapukon áthaladó egységek figyelésén már túlmutató, folyamatos beltéri mozgás-, és útvonalfigyelést (RTLS megoldások) vettük célba. Az RTLS (Real Time Location System) megoldások olyan áttörést hozhatnak az anyagmozgatás automatizálásában, mellyel az eddig megközelíthetetlennek hitt korlátokat léphetjük át. Míg az RFID technológia alkalmazásával egy raktárban a nagyobb területek (zónák) figyelése vált megoldottá, addig az RTLS helymeghatározó rendszerrel akár 1 méteres pontossággal, kisebb lokáció szintű megkülönböztetés érhető el.
De hogyan is képzeljünk el egy RTLS rendszert a gyakorlatban?
Adott egy autóipari beszállító cég, több ezer m2-es gyártócsarnokkal, nehézkes papír alapú nyomon követéssel. Hosszú évek óta folyik így a termelés, most elérkezett az idő, hogy a jelenleg működő gyártási/ belső logisztikai folyamataikat megtámogassák egy automatikus egységkövetési rendszerrel. Egyértelmű a cél: megvalósítani a valós idejű automatikus adatgyűjtésen alapuló irányított működést, mely mindenki számára elérhető adatokat szolgáltat. Mindezt úgy, hogy lehetővé váljon a teljes folyamatszintű nyomon követhetőség és emellett az automatizált adatgyűjtés „természetesen” minimalizált adminisztrációs teherrel járjon.
A feladat megvalósításához a LOG4Pro termeléslogisztikai rendszerünk adja az alapot, melybe integráltan működik az RTLS helymeghatározó rendszer. Cégünk által fejlesztett LOG4Pro termeléslogisztikai rendszer megoldástnyújt a felmerülő igényekre! Segítségével a belső logisztikai folyamatok és munkahelyi műveletek akár egyedi termékszint mélységben követhetőek; az anyagáramlás folyamatos felügyeletével a termelésben lévő készletszint jelentős mértékben csökkenthető; megfelel az általában használt minőségbiztosítási és visszakövethetőségi elvárásoknak; hatékonyság növelés az automatikus azonosításnak, ellenőrzésnek és képfeldolgozásnak köszönhetően; adatszolgáltatás a magasabb szinten lévő rendszerek felé a megfelelő döntések előkészítéséhez / meghozatalához; web alapú, korszerű IT architektúra.
A LOG4Pro rendszerrel megvalósuló irányított anyagmozgások minimalizálják a felesleges munkavégzést. Ennek köszönhetően lehetővé teszik a pontos készletvezetést és a folyamatos, automatizált adatgyűjtésnek köszönhetően az adminisztrációs terhek növelése nélkül biztosítanak adatokat a folyamatok statisztikai alapokon nyugvó elemzéséhez, majd optimalizálásához. A készletszintek pontos ismerete elengedhetetlen a költséghatékony készletgazdálkodáshoz. A termelési folyamatok monitorozása által pedig hatékonyabb gyártási folyamatok, pontosabb termelési tervek alakíthatók ki.
Ez tényleg Ipar 4.0
Azt már mi is látjuk a megkeresések alapján, hogy a termeléslogisztikában a beltéri, valós idejű helymeghatározásra (RTLS) hatalmas igény van már most, és lesz a jövőben is! Előreláthatóan a gyártói környezetben fog először betörni a technológia, ugyanis sokat spórolhat egy vállalat a gyártási folyamatok és a minőségbiztosítás optimalizálásával, ha pontosan tudják, hol tart egy termék a gyártósoron, vagy éppen hol vannak a szerszámok és alapanyagok egy akár több ezer négyzetméteres csarnokban/telephelyen.
Végezze el éves leltározását egyszerűen, akár saját okostelefonjával!
Töltse le és próbálja ki díjmentesen a Leltározó programunk DEMO verzióját!
Leltározó programunk segítségével könnyedén elvégezheti vállalkozása időszakos leltározását! Ehhez nincsen másra szüksége, mint egy Android operációs rendszert használó okostelefonra vagy adatgyűjtő eszköre és a leltározó programunkra.
A DEMO verzió használatához töltse le a fenti letöltés gomb használatával a leltár programot (.apk file), ezután hozzon létre a telefon vagy adatgyűjtő gyökér könyvtárába egy vrh mappát, amibe a későbbiekben bemásolhatóak a leltározás során létrejövő bemeneti fájlok (pl.:leltartetel.txt, cikk.txt).
A DEMO működése során nincs korlátozva a leltározott tételek száma, de az exportálás során csak az első 5 elem exportálódik ki. A kódok beolvasásához telefonját vagy adatgyűjtőjét kérjük, minden esetben fekvő állásban használja!
A későbbiekben megvásárolt teljes program segítségével:
- szerkeszteni tudja a munka felületen található mezők megnevezéseit, sorrendjeit és láthatóságait,
- valamint beállíthatja, hogy a leltár felvétel során mely mezők öröklődjenek.
A leltározó programunk Telepítési útmutatóját, Felhasználói leírását és a Minta leltartetel.txt-t innen töltheti le:
Amennyiben a DEMO verzióval elégedett volt, úgy megvásárolhatja a teljes leltározó programunkat, ehhez kérjen ajánlatot kollégáinktól vagy érdeklődjön emailben (leltar@vonalkod.hu)!
Leltárfelvétel RFID technológiával
Az RFID (rádiófrekvenciás) technológiával végzett leltározást olyan cégeknek ajánljuk, ahol az egy helyiségben lévő tárgyi eszközök száma nagy, az eszközök nehezen megközelíthetők, magasan vagy éppen eldugott helyen találhatóak. A leltár hatékonyságát növelheti azzal, hogy csökkenti a leltárfelvétel idejét (költség megtakarítás) ugyanis az RFID technológiával végzett leltárfelvétel esetében az olvasó egységnek nem szükséges rálátnia az adott eszközre, vagyis nem szükséges a szekrényajtót kinyit, a székeket felemelni, az asztalok alá bújni. Az olvasó egyszerre több tárgy azonosítóját olvassa, az RFID azonosítók azok olvasására alkalmas adatgyűjtőkkel olvashatóak le.
Az RFID leltározás előnye:
- több eszköz azonosítójának egyidejű olvasására alkalmas, így gyorsabb leltárfelvételt biztosít;
- nagyobb olvasási távolságra képes, ezáltal a nem belátható vagy nem megközelíthető eszközök leltározása is megoldottá válik;
- valamint az RFID bélyegbe (tagbe) tetszőleges adatok írhatók be, és a bélyeg újraírható.
Referenciák
Kapcsolódó termékcsoportok
Kapcsolódó megoldások
Eszközök
A bemutatott eszközök mindegyike tökéletes használatot biztosít logisztikai környezetbe, legyen akár vonalkódolvasó, adatgyűjtő, nyomtató, RFID eszköz vagy kamerás rendszer. Válassza ki a kívánt eszközt, olvassa el a legfontosabb tudnivalókat és kérjen ajánlatot kollégánktól!
ÉrdekelMegoldások
A megrendelések összeállításához, a kiszállítandó termék visszaellenőrzéséhez, az elkerülhető hibák kiküszöböléséhez kiváló megoldásokat nyújtunk logisztikai felhasználásra. Ezen feladatok idő- és költséghatékony ellátására nyújtunk RFID és vonalkód alapú rendszer megoldásokat vagy akár komplex raktári rendszereket. Válassza ki logisztikai megoldásaink egyikét, olvassa el a legfontosabb tudnivalókat és kérjen ajánlatot kollégánktól!
Szolgáltatások
Logisztikai környezetbe ajánlott szolgáltatásainkkal még hatékonyabbá tehetik a mindennapokat! Legyen szó akár egy elromlott nyomtató vagy olvasó helyszíni javításáról, vagy az időtakarékos és gyors RFID leltározásról, szolgáltatásainkkal zökkenőmentessé teheti a mindennapokat. Válassza ki a kívánt szolgáltatást, olvassa el a legfontosabb tudnivalókat és kérjen ajánlatot kollégánktól!